top of page

*הפיתוח המקצועי המוצע לכן.ם הינו על-פי הנחיות משרד החינוך לעת הזו, העמוד יתעדכן בהתאם לשינויים

הכשרות קיץ

פיתוח מקצועי למרות הכול*

ענת אוסרווסר תירוש

בהנחיית:

232817

פתרון למידה

30

משך הקורס:

לרישום

קשר עם הורים

ענת אוסרווסר תירוש, מדריכת הורים בוגרת מכון אדלר ורכזת תחום הורות בפסג"ה תל אביב יפו בהכשרה ייחודית הנוגעת באוכלוסייה משמעותית בעבודת המחנכ.ת – הורים. כיצד נבנה תקשורת מיטבית עם הורים? כיצד לרתום הורים למעורבות ולא להתערבות? על סגנונות הורים ומה שבינהם, ומה הקשר בין הסגנון ההורי שלי לסגנון ההוראה?

ד"ר אדם רצון

בהנחיית:

232288

פתרון למידה

30

משך הקורס:

כותבים היסטוריה - כתיבה יוצרת

קורס כתיבה יוצרת סינכרוני. מהלך 'כותבים היסטוריה' הינו יוזמה פדגוגית–ערכית-חינוכית שמוביל האגף לחינוך יסודי. יוזמה זו החלה עם תחילת מלחמת 'חרבות ברזל' ומטרתה היא לאפשר לילדים, צוותי חינוך והורים לכתוב ולתעד את הסיפור האישי שלהם, הקשור לתקופת המלחמה מנקודת מבטם האישית. המשתתפים בהכשרה יציגו את תוצריהם במסגרת המיזם הלאומי.

מחוז תל אביב

בהנחיית:

232845

פתרון למידה

30

משך הקורס:

מובילות מתמטיקה - מחוז תל אביב

הכשרת קיץ יחודית למובילות מתמטית (אפשרות להתפתחות בתחום ההדרכה, הובלת צוותים בתוך בית הספר ועוד.. ) ההכשרה פונה למורות ומורים ביסודי ובחטיבות הביניים בתל אביב יפו בעלי תעודת הוראה במתמטיקה, 5 שנות ותק ותואר ראשון אין התחייבות לשיבוץ להדרכה/הובלה. משתתפות.ים שישובצו בתפקיד, ידרשו ל-30 שעות נוספות בשנה"ל תשפ"ה

ריבקי סגל | שי לי יורב | נעה דייפני

בהנחיית:

232323

פתרון למידה

30

משך הקורס:

ספרינט לפדגוגיה דיגיטלית

קורס היברידי, המפגשים הפיזיים/סינכרוניים יתקיימו בימי שני. כמה פעמים אמרת לעצמך שאת/ה רוצה לגוון את דרכי ההוראה ולא ידעת איזה כלי דיגיטלי יתאים לי? לא העזתי? לא מצאתי את הזמן? וכל חשיבה שמנעה ממך להתחיל ללמוד כלים, שיחסכו זמן בהכנת שיעורים, שיביאו חוויה וחדשנות לשיעורים שלכם בכיתה. וגם יחסכו זמן בהכנת החומרים. במיוחד בשבילכם פתחנו הכשרה שמביאה את הדיגיטל לפדגוגיה למי שעדיין לא מכיר ורוצה להצטרף לחוויה החדשנית והדיגיטלית שכולם מדברים עליה בכיתה. בקיץ הזה התאמנו את הלמידה שתוכלו במעט זמן את הידע שתזדקקו לו לפתיחת שנת תשפ"ה הכשרה 30 שעות תהיה באופן היברידי ותכלול יישומים לכיתה , בסוף ההכשרה תצאו עם כלים שישמשו אתכם בהוראה. להרשמה - https://forms.gle/XfmQd5MQAeNNzc6i7

ד"ר יפית מורדוף

בהנחיית:

232183

פתרון למידה

30

משך הקורס:

לקויות למידה והפרעת קשב

הקורס ברובו א-סינכרוני. ההשתלמות עוסקת בהבנת עולמם של לקויי למידה ובעלי הפרעות קשב וריכוז בדגש על הוראה מרחוק. השפעת הלקויות על כל תחומי החיים, התמודדות המורים עם הלקויות ודרכי התערבות מתאימות לצרכים של הילדים המאתגרים. לצד ידע תיאורטי, ההשתלמות מספקת כלים לעבודה עם ילדים אלו בכיתה. הקורס כולו מלווה בכל מפגש בסרטונים ודוגמאות מהשטח ומעניק ידע מקיף ומשמעותי.

ד"ר יפית מורדוף

בהנחיית:

232181

פתרון למידה

30

משך הקורס:

אסטרטגיות הוראה ולמידה

הקורס ברובו א-סינכרוני. השתלמות זו עוסקת באסטרטגיות למידה כלליות אותם ניתן להעביר לכל תחומי התוכן. במסגרת הקורס ננתח סרטי וידאו שבהם יוצגו שיעורים מצולמים של מורים או של תלמידים עונים על שאלה. ההשתלמות שמה דגש על פעילויות פרקטיות, אשר יאפשרו העברה מידית אל הכיתה. כל עיקרון ואסטרטגיה שתילמד, תודגם בסרטון וידאו הממחיש עקרון זה. השתלמות זו שמה דגש על פרקטיקות להוראה ממוקדת בשפה, הוראה שמותאם לצמצום פערים וכן ללמידה מרחוק. בהשתלמות זו נרחיב על דרכי הטמעה של אסטרטגיות והפיכתן לדפוס עבודה קבוע אצל המורים ואצל התלמידים. יינתנו כלים להוראה מיטבית של האסטרטגיות- העברת ידע מול הבניית ידע ונעמיק בפיתוח תהליכי חשיבה תוך שימת דגש על יכולות המללה.

איילה טננבאום

בהנחיית:

232091

פתרון למידה

30

משך הקורס:

פוטותראפיה

בהכשרה נחשף לעולם הפוטותרפיה- זהו תחום חדש בעולם הטיפול הנפשי בו הצילום והתצלום משמשים ככלי עיקרי להכרת עולמינו הפנימי. הצילום והתצלום עוקפים את ההגנות ומהווים ערוץ תקשורת ייחודי . בעידן בו לכולם יש מצלמה בטלפון הנייד והצילום זמין לכולם, בזמן שדימויים חזותיים שוטפים אותנו מכל עבר ומעצבים את תפיסותינו אודות העולם ואודותינו , אנו נלמד להשתמש בכלים הנגישים העכשוויים והמפתיעים בעוצמתם לשם העברת מסרים בצילום ולשם פענוח תצלומים דרך ההתבוננות תוך כדי ברור של סוגיות אישיות וקבוצתיות המעסיקות אותנו. . הקורס חוויתי, אנו נתנסה בפועל ונחווה באופן אישי , נחשף לכוחה התרפויטי של הקבוצה ונעשה התאמות לשילוב התרגילים גם בעבודה החינוכית.

ד״ר אדם רצון | יעל גוברין

בהנחיית:

פתרון למידה

30

משך הקורס:

לרישום

מנחי קבוצות חלק ב'

השתלמות הנחיית קבוצות במרכז פסג״ה תל-אביב-יפו משתייכת לתפיסה הרחבה שלנו בנוגע לחשיבות הקבוצה בתהליכים משמעותיים הן לפרט והן לקבוצה עצמה. ההשתלמות הינה חלק ממסלול הקריירה שלנו- ״מנחי קבוצות״ ומטרתה להכשיר אנשי חינוך להיות מנחי קבוצות ולהשתמש במיומנויות וכלי ההנחייה בסביבת ההוראה ובצוותי העבודה בביה״ס ובכלל במערכת. רלוונטי לכל איש חינוך ובייחוד למי שעוסק בפועל בהנחיה יומיומית, בחשיבה והתבוננות על תהליכים קבוצתיים, על תפקיד המנחה בקבוצה, על יחסי הגומלין בין חברי הקבוצה, תכנון מהלכי הנחייה וכלים ופרקטיקות להנחיה.
bottom of page